نوع – مهربان امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام

نوع – مهربان: امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام امام حسن مجتبی روز عاشورا عاشورا ولادت حضرت علی اکبر امام حسین فرزندان امام حسین

گت بلاگز اخبار اجتماعی شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف‌ ازسر گرفته می‌شود ، مصوبه دولت اصلاح شد

دبیر انجمن خودروسازان از اصلاح مصوبه هیات دولت و معاف شدن خودروسازان از اسقاط خودروهای فرسوده به ازای تولید و شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف خبر داد.

شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف‌ ازسر گرفته می‌شود ، مصوبه دولت اصلاح شد

مصوبه دولت اصلاح شد/ شماره گذاری خودروهای پرمصرف ازسر گرفته می شود

عبارات مهم : شماره

دبیر انجمن خودروسازان از اصلاح مصوبه هیات دولت و معاف شدن خودروسازان از اسقاط خودروهای فرسوده به ازای تولید و شماره گذاری خودروهای پرمصرف خبر داد.

احمد نعمت بخش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت هیات دولت با درخواست این وزارتخانه موافقت کرده و مصوبه پیشین مبنی بر الزام خودروسازان به از رده کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و زیاد را لغو کرده است.

وی با بیان اینکه با اصلاح مصوبه دولت و ابلاغ آن بزودی باید شماره گذاری خودروهای پرمصرف داخلی از سر گرفته شود، اظهار کرد: اگر این مصوبه اصلاح نمی شد هزینه چند میلیون تومانی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده به ازای شماره گذاری هر دستگاه خودروی با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر، به قیمت فعلی این محصولات اضافه شده است و باعث زیاد کردن قیمت خودروهای داخلی و متضرر شدن مصرف کنندگان می شد.

به گزارش ایسنا، هیات دولت حدود دو ماه پیش دستورالعمل جدیدی را جهت شماره گذاری خودروهای وارداتی و داخلی به ازای اسقاط خودروهای فرسوده مصوب کرد.

طبق این مصوبه خودروسازان داخلی ملزم شدند به ازای تولید و شماره گذاری خودروهای سواری با مصرف سوخت ۸.۵ لیتر و بیشتر، یک خودروی فرسوده را اسقاط کنند.

پس از ابلاغ این مصوبه ولی وزیر تازه صنعت، معدن و تجارت در نخستین روز فعالیت خود در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری خواستار معافیت خودروسازان از عوارض تولید خودروهای پرمصرف شد. در نامه محمد شریعتمداری به اسحاق جهانگیری عنوان شد:” علی رغم مذاکرات وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با جنابعالی و اتخاذ تصمیم در زمینه عدم شمولیت اسقاط ماشین جهت خودروهای ساخت داخل به علت تبعات منفی آن بر بازار ماشین و همچنین زیاد کردن قیمت تمام شده است جهت مشتریان (در کنار قیمت گذاری ماشین به وسیله شورای رقابت) در جدول مصوبه یاد شده است این بند اضافه شده است بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید مصوبه مذکور اصلاح و خودروهای تولید داخل از شمول این بند از بین بردن شوند”.

با این وجود از ابتدای ماه جاری (مهر ماه) پلیس راهنمایی و رانندگی به استناد مصوبه هیات دولت شماره گذاری خودروهای داخلی که مصرف سوخت آنها ۸.۵ لیتر و زیاد است را متوقف کرده و خواستار از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای شماره گذاری این خودروها شد.

این خودروها مشمول بر تیگو ۵، آریزو ۵، ام وی ام X۳۳، جک S۵، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ و BYD S۶ هستند.

شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف‌ ازسر گرفته می‌شود ، مصوبه دولت اصلاح شد

واژه های کلیدی: شماره | قیمت گذاری | خودروسازان | خودروهای داخلی | خودروسازان داخلی | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای داخلی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz