نوع – مهربان امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام

نوع – مهربان: امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام امام حسن مجتبی روز عاشورا عاشورا ولادت حضرت علی اکبر امام حسین فرزندان امام حسین

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی معرفی ارقام تازه برنج به برنج‌کاران کشور

رییس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت: ارقام تازه گیلانه، رقم بدون ریشک “رش” و ارقام اصلاح شده است به روش موتاسیون به نام‌های قدسی و طاهر به کشاورزان معرفی شدند.

معرفی ارقام تازه برنج به برنج‌کاران کشور

معرفی ارقام تازه برنج به برنج کاران کشور

عبارات مهم : معرفی

رییس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت: ارقام تازه گیلانه، رقم بدون ریشک “رش” و ارقام اصلاح شده است به روش موتاسیون به نام های قدسی و طاهر به کشاورزان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر مریم حسینی، گفت: برطرف معایب ارقام محلی برنج از اهداف این موسسه هست.

وی افزود:در فرآیند اصلاحی معرفی ارقام جدید،بهره گیری از ارقام محلی را بعنوان یکی از والدین در تلاقی ها مدنظر قرار می دهیم تا کیفیت رقم معرفی شده است مطابق با ذائقه مردم بوده و بازارپسندی بالایی داشته باشد.

دکتر حسینی اشاره به معرفی ارقام تازه گیلانه،رقم بدون ریشک “رش” دارای کیفیت قابل مسابقه با ارقام محلی استان و ارقام اصلاح شده است به روش موتاسیون به نام های قدسی و طاهر بعنوان ارقام مجبور به خشکی نام بردند که در عین حفظ کیفیت از عملکرد بالاتری برخوردار هستند.

رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، تولید بذور گواهی شده است را از کارها موثر سال های اخیر برشمرد و تصریح کرد: با بهره گیری از این بذور گواهی شده است که عاری از بذر علف های هرز هست، از بروز بوته های خارج از ظاهر در مزرعه ممانعت بعمل می آید.

دکتر حسینی تاکید کرد: با مدیریت صحیح به آسانی میتوان با مصرف۳۰ کیلوگرم بذر گواهی شده است برنج نشای یک هکتار را تامین کرد و در جهت کم کردن هزینه تولید برنج گام مهمی برداشت.

معرفی ارقام تازه برنج به برنج‌کاران کشور

واژه های کلیدی: معرفی | تحقیقات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz