نوع – مهربان امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام

نوع – مهربان: امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام امام حسن مجتبی روز عاشورا عاشورا ولادت حضرت علی اکبر امام حسین فرزندان امام حسین

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خبر امیدوارکننده فرانسه جهت فعالیت توتال در کشور عزیزمان ایران

ایسنا به نقل از وزیر دارایی فرانسه نوشت:کشورش در حال بررسی این عنوان است که آیا اتحادیه اروپا می تواند زیان شرکتهای اروپایی که بابت فعالیت در کشور عزیزمان ای

خبر امیدوارکننده فرانسه جهت فعالیت توتال در کشور عزیزمان ایران

خبر امیدوارکننده فرانسه جهت فعالیت توتال در ایران

عبارات مهم : ایران

ایسنا به نقل از وزیر دارایی فرانسه نوشت:کشورش در حال بررسی این عنوان است که آیا اتحادیه اروپا می تواند زیان شرکتهای اروپایی که بابت فعالیت در کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا جریمه می شوند را جبران کند.

برونو لومر به قوانین سال ۱۹۹۶ اتحادیه اروپا اشاره کرد که می تواند به این بلوک اجازه دهد جهت حمایت از شرکتهای اروپایی در برابر هر گونه تحریم آمریکا، مداخله کند.

در سال ۱۹۹۶ که آمریکا تلاش کرد شرکتهای خارجی را جهت همکاری با کوبا مجازات کند، اتحادیه اروپا با ترساندن به تحریمهای تلافی جویانه، واشنگتن را مجبور کرد از موضع خود عقب نشینی کند.

شرکتهای اروپایی که در کشور عزیزمان ایران فعالیت داشتند بدنبال تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا جهت خروج از توافق هسته ای بین المللی ۲۰۱۵ با ایران، در خطر مجازاتهای واشنگتن قرار دارند.

وزیر دارایی فرانسه به شبکه سی نیوز تی وی و رادیو یوروپ ۱ گفت: آیا ما به آمریکا اجازه خواهیم پلیس دنیا شود؟ پاسخ منفی است.

شرکت توتال فرانسه هفته گذشته اعلام کرد به علت تصمیم رییس جمهور آمریکا جهت خروج از توافق هسته ای با ایران، قادر به ادامه دادن پروژه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی کشور عزیزمان ایران نیست و تمام فعالیت های مرتبط خود را قبل از ۱۸ نوامبر لغو خواهد کرد، مگر این که تحت حمایت مقامات فرانسوی و اروپایی، به طور خاص جهت این پروژه، به توتال معافیت از تحریم ها اعطا شود.

توتال همچنین اعلام کرد فعلا هیچ تعهد و التزام دیگری در ارتباط با پروژه پارس جنوبی اضافه نخواهد کرد و با مقامات آمریکایی و فرانسوی، بر سر اعطای معافیت به این پروژه درحال مذاکره است.

اگر توتال نتواند معافیت از تحریم را از آمریکا دریافت کند، شرکت ملی نفت چین )سی ان پی سی) طبق قرارداد جایگزین این شرکت فرانسوی شده است و سهام توتال به این شرکت چینی انتقال یافته می شود.

خبر امیدوارکننده فرانسه جهت فعالیت توتال در کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | فعالیت | آمریکا | فرانسه | تحریم ها | تحریم آمریکا | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz