نوع – مهربان امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام

نوع – مهربان: امام حسین علیه السلام امام علی علیه السلام امام حسن مجتبی روز عاشورا عاشورا ولادت حضرت علی اکبر امام حسین فرزندان امام حسین

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تشخیص هویت از روی لبخند با کمک هوش مصنوعی

تحقیقات تازه در دانشگاه “برادفورد” انگلستان نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند هویت افراد را از روی لبخندشان تشخیص دهد. 

تشخیص هویت از روی لبخند با کمک هوش مصنوعی

تشخیص هویت از روی لبخند با کمک هوش مصنوعی

عبارات مهم : سیستم

تحقیقات تازه در دانشگاه “برادفورد” انگلستان نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند هویت افراد را از روی لبخندشان تشخیص دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، تحقیقات تازه نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند هویت افراد را از روی لبخندشان تشخیص دهد. این به این علت است که لبخند زنان گسترده تر از مردان هست. این یافته ها به پژوهشگران اجازه داده تا یک الگوریتم هوش مصنوعی ایجاد کنند که این سیستم می تواند جنسیت افراد را در 86 درصد از موارد شناسایی کند.

استاد “حسن اوگیل” (Hassan Ugail)، محقق مهم این مطالعه گفت: زنان قطعا لبخند گسترده تری دارند و هنگام لبخند دهان و ناحیه لب خود را به مراتب زیاد از مردان باز می کنند.

تشخیص هویت از روی لبخند با کمک هوش مصنوعی

این روش به جای استفاده از یک تصویر ثابت، به حرکات صورت هنگام لبخند زدن نگاه می کند. این سیستم با ردیابی حرکت 49 نقطه در صورت کار می کند. این نشانه ها عمدتا به چشم ها، دهان و بینی نزدیک هست. محققان این آزمایش را بر روی 109 فرد که مشمول بر 69 زن و 40 مرد بودند، انجام دادند.

“حسین اوگیل” افزود: از آنجا که این سیستم جنبش عضلانی صورت در حین لبخند زدن را اندازه گیری می کند، ما معتقدیم حتی اگر شاخصه های فیزیکی خارجی عوض کردن کند، این پویایی باقی خواهد ماند. این سیستم تشخیص صورت می تواند تبدیل به نسل بعدی سیستم تشخیص هویت بیومتریک که عملکردی منحصر به فرد دارد، شود.

تحقیقات تازه در دانشگاه “برادفورد” انگلستان نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند هویت افراد را از روی لبخندشان تشخیص دهد. 

“اوگیل” در ادامه گفت: ما از یک طبقه بندی نسبتا راحت ماشینی جهت آزمایش طرح مفهومی این سیستم در تحقیق استفاده کردیم، ولی هوش مصنوعی پیشرفته تر می تواند این میزان تشخیص را اصلاح بخشد.

محققان اشاره کردند که تشخیص جنسیت نقش مهمی در درک چهره، سن، قومیت، تجزیه و تحلیل هویت، نظارت تصویری و تعامل انسان و رایانه هوشمند دارد.

تحقیقات پیشین نشان داده بود تکنولوژی تشخیص چهره، صورت مردان سفید پوست را بهتر تشخیص می دهد. ولی این تحقیق، در کنار تکنولوژی مشابه، می تواند به ساخت نرم افزار تشخیص صورت پیچیده تر کمک کند. محققان فکر می کنند دیگر حالات صورت از جمله تعجب، ترس، خشم و نفرت ممکن است به تشخیص جنسیت کمک کنند.

تشخیص هویت از روی لبخند با کمک هوش مصنوعی

این تحقیق در مجله “Visual Computer” انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: سیستم | لبخند | محققان | تحقیقات | هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz